Hledáte informaci o betonu? Správnou betonárnu? Nevíte, jaký beton se hodí zrovna pro Vás?

Nabízíme Vám rozsáhlou encyklopedii pojmů o betonu, vyhledávání betonáren nebo průvodce výběrem správného betonu!


Vybrané pojmy


Novinky

Připravujeme nový web

Již brzy budete mít k dispozici nový moderní web časopisu. Nový web je společným projektem dosavadních samostatných webů EBETON a BETON TKS. Vznikne nová široká platforma s dosud největším množstvím informací ze světa betonu u nás i v zahraničí.

Přejít na odkaz »

Série videoprůvodců od ERMCO

ERMCO (Evropský svaz výrobců transportbetonu) připravil sérii výukových videí na platformě YouTube. Videa se věnují odolnosti betonu, smršťování betonu, alkalicko křemičité reakci a moha dalším aktuálním otázkám z oboru betonového stavitelství. Celá série je přístupná zdarma.

Přejít na odkaz »

Průvodce betonářskou normou

Máme pro Vás nového Průvodce betonářskou normou ČSN EN 206+A1 a ČSN P 73 2404, kde je na 4 stranách praktickou formou shrnuto to nejdůležitější z těchto norem. Ke stažení je i rozšířený průvodce s rozsahem 8 stran.

Přejít na odkaz »

Mimořádné číslo časopisu Beton TKS

Vyšlo mimořádné číslo časopisu Beton TKS. Pokud máte zájem se dozvědět o výjimečných betonových stavbách, nebo informace o nevšedním použití betonu, toto vydání by vám nemělo uniknout. Odkaz na archiv časopisu Beton TKS.

Přejít na odkaz »

Archiv ČT24 - Spojnice břehů

Dokument o tom, jak se stavěly a opravovaly mosty v druhé polovině 20. století. Krátké sestřihy z filmových týdeníků a z archivů České televize od roku 1945 do roku 1998.

Přejít na odkaz »

Česká agentura pro standardizaci

Od 1.1.2018 zajišťuje tvorbu, vydávání a distribuci českých technických norem Česká agentura pro standardizaci - ČAS, jejímž zřizovatelem je ÚNMZ.

Přejít na odkaz »

Návod na použití betonu

Svaz výrobců betonu ČR společně s evropskou organizací ERMCO pro Vás připravil "Všeobecný (základní) návod na použití betonu"

Přejít na odkaz »

Panosnímek - Oparenský most

Máme pro Vás první panoramatický snímek na eBetonu - Oparenský most na dokončené dálnici D8. Jedná se o složenou fotografii umožňující virtuální prohlídku z jednoho místa.

Přejít na odkaz »

ČSN EN 206 + A1

Od 1.6. 2017 vstoupila v platnost ČSN EN 206 + A1. Zároveň byla zrušena ČSN EN 206.

Co se po třech letech (ksakru) zase mění? Vzpomeňme si na knihu Stopařův průvodce po Galaxii na jejíž obálce je vlídný nápis: Don't panic!

Jedná se jen o opravy a upřesnění, jejichž seznam naleznete zde.

Přejít na odkaz »

PUBLIKACE TP 05 - MODUL PRUŽNOSTI BETONU

Česká betonářská společnost připravila další publikaci z řady Technických pravidel, tentokrát o modulu pružnosti betonu.

Přejít na odkaz »

Dokument o opravě betonového povrchu na letišti v Praze

Česká televize uvedla dokument Runway 06-24 o opravě hlavní dráhy Letiště Václava Havla v Praze. V dokumentu je mimo jiné detailně předvedena pokládka cementobetonového povrchu dráhy za ztížených meteorologických podmínek a při plném provozu letiště.  Doporučujeme tento dokument ke zhlédnutí.

Přejít na odkaz »

ČSN P 73 2404 vyhlášena normou určenou

ČSN P 73 2404 Beton – Specifikace, vlastnosti, výroba a shoda – Doplňující informace
datum vydání: 1.1.2016, s platností od: 1.2.2016, 
Věstníkem ÚNMZ 2/2016 z 8.2.2016  vyhlášena jako norma určená.
 
Přejít na odkaz »

Pozemní stavitelství

Připravili jsme pro Vás rozcestník Pozemní stavitelství - betonové konstrukce. Studujete střední nebo vysokou školu a trápí Vás betonové konstrukce? Nebo se chcete dozvědět podrobnosti o stavění z betonu? Zde najdete všechny informace hezky pohromadě.

Přejít na odkaz »

Časopis Beton TKS

Pokud máte zájem o aktuality o betonu a betonových stavbách, podívejte se na facebookový profil časopisu Beton TKS. Najdete spoustu obdivuhodných staveb, technických novinek a zajímavých střípků z oblasti betonu.

Přejít na odkaz »

Průvodce EN 206

Máme pro Vás ke stažení průvodce novou betonářskou normou EN 206.

Přejít na odkaz »

ČSN EN 206

Nová norma ČSN EN 206 Beton - Specifikace, vlastnosti, výroba a shoda platná od 1.7.2014

Přejít na odkaz »

Nová norma 206 na Beton

V červnu 2014 vyjde nová norma ČSN EN 206 Beton - specifikace, vlastnosti, výroba a shoda. Jejím vydáním bude okamžitě zrušena stávající ČSN EN 206-1 včetně změny Z3 a Z4.

Přejít na odkaz »

Betonování v zimě?

Zima je už zase tady. Víte, jak je to s betonem za nízkých teplot? Provádí se betonáž, pokud mrzne? A na co si dát při betonování v zimě pozor?

Přejít na odkaz »

Mobilní verze eBetonu

Připravili jsme pro Vás mobilní verzi tohoto webu. Pokud se připojujete z mobilního telefonu nebo z tabletu, stránky pro Vás budou stále použitelné. Mobilní podobu má i Štěrbův betonářský slovník. Teď už se můžete na naše stránky připojit odkudkoliv.

Přejít na odkaz »

Ošetřování čerstvého betonu

Jak se ošetřuje beton? Betonujete za vysokých teplot či za deště? Aby byla výsledná konstrukce v pořádku a dlouho sloužila, je třeba se postarat o nepříznivé působení počasí na mladý beton.

Přejít na odkaz »

Betonářský slovník

Pro všechny uživatele internetu je zdarma dostupný technický stavební slovník se zaměřením na betonové stavitelství.

Přejít na odkaz »

Zkoušení betonu

Jakým způsobem se zjišťuje pevnost betonu? Zkouší se beton jen zatvrdlý nebo i čerstvý?

Podívejte se na rozcestník věnovaný zkoušení betonu.

Přejít na odkaz »

Modul pružnosti betonu

Slyšeli jste už o modulu pružnosti betonu? Pokud se o něm chcete něco dozvědět, navštivte toto heslo.

Přejít na odkaz »